Blogi
Avasta näpunäiteid, kuidas oma isiklikke finantse targalt hallata.
Uuel aastal rahaasjad korda: 5 lihtsat nippi, mis aitavad säästa ja koguda
Kas sinu uusaastalubadus on unistuste reisil ära käia, kuid kuidagi ei õnnestu selleks piisavalt raha kõrvale panna? Või oled kuulnud edulugusid finantsvabadusest ja tahaksid ka ise lõpuks selleni jõuda? 2025 võib olla just see aasta, mil oma lubadused päriselt teoks teha. Isiklike finantsasjade platvorm Perfi jagab soovitusi, kuidas eelarvestamise abil oma rahaasjade üle kontroll saavutada.
Finantsteenuse juht annab nõu: kuidas säästa unistuste puhkuseks 3000 eurot aastas?
Ühendkuningriikides läbiviidud uuring näitas, et keskmiselt kulutavad britid päevas ebavajalikele ostudele 12 naela, mis aasta lõpuks kasvab enam kui 4000 naelani ehk umbes 5300 euroni. Sellise summaga saaks aga endale juba väga korraliku puhkuse lubada. Kuigi sarnaseid andmeid eestlaste kohta ei ole, võib eeldada, et ka meil kulub raha väikestele ostudele, mis märkamatult suurteks summadeks kogunevad. Kuidas siis seda raha säästa ja panna see hoopis unistuste puhkuse fondi?
Finantsteenus Perfi võtab uute funktsioonidega prioriteediks eelarvestamise ja säästmise
2023. aasta üleeuroopalisest uuringust selgus, et ligi üheksa vastajat kümnest jälgib ja planeerib enda kulutusi. Rahaasjade korraldamise lihtsamaks muutmiseks tõi isiklike finantside haldamise teenus Perfi klientideni kaks olulist uuendust - eelarve jälgimine ja dokumentide salvestusruum.
Püsikorraldus, e-arve või Perfi – mis on nende erinevus ja milline sobib mulle?
Küllap pole meist keegi tulihingeline arvete fänn. Ja just seepärast on loodud erinevaid lahendusi, mis aitavad nendega tegelemiseks kuluvat aega tuntavalt kokku hoida, näiteks saad pangas sõlmida püsikorralduslepingu või võtta vastu e-arveid.
Vanemteadur selgitab: kuidas rääkida lapsega rahast nii, et ta sind mõistaks?
Oskus rahaga ümber käia on igati eluks vajalik. Kuid mitmendast eluaastast võiks sellest ka lapsega rääkima hakata? Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste vanemteadur Kaja Mädamürk selgitab, kuidas lastele rahatarkust jagada ja miks see on oluline.
Pangakonto punases? 5 nippi, kuidas vältida impulssoste ja säästa raha
Uus vinge mänguasi lapsele? Paljukiidetud šampoon, mis paneb juuksed vohama nagu suvise umbrohu? Šokolaad või kommipakk kassajärjekorras oodates? Ilmselt on ka sinu ostukorvi lipsanud mõni impulssost, mida tegelikult vaja poleks olnud.
INTERVJUU “Kui sa seda ei tee, siis oled lihtsalt raha vahendaja!” Ilona Tint annab nõu rahaasjade kontrollimiseks
Ilona Tint (28) on investor ja rahatarkuse edendaja. Noorsootöötajana viis elu teda finantsmaailma, et ka noortele rahatarkust õpetama hakata.
7 nippi, kuidas nautida suve ja samal ajal ka korralikult säästa!
Suvi on hea aeg lõõgastumiseks ja vaba aja tegevuste nautimiseks. Kuid samas on see ka periood, mil kulud võivad hüppeliselt kasvada ja raha märkamatult käest libiseda …
Kasulikud nipid, kuidas reisil olles püsikuludelt kokku hoida!
Reisimine on teadagi üsna kulukas ettevõtmine. Kuid nutikalt planeerides saab seda teha nii, et sinu eelarvesse suurt auku ei tekigi. Perfi juht Karin Lõhmuste jagab nippe, kuidas pikemale reisile minnes püsikuludelt kokku hoida ja osa reisirahast tagasigi teenida!
Marimelli kogemus: Perfi on lihtsalt nii mugav!
Kas oled see tubli inimene, kes arve saabudes ülekande esimese asjana ära teeb, või jäävad need sulle postkasti nädalateks seisma, kuni lõpuks oled unustanud, millised on makstud ja mis veel maksmata? Kui resoneerud rohkem selle viimasega, siis tasub pilk Perfi .ee keskkonda suunata – Marimelli blogija jagab oma kogemust.