Ootame teie nõusolekut

Kasutame oma veebisaidil ja mobiilirakenduses küpsiseid, mis aitavad meil pakkuda teile paremat sirvimiskogemust, meeles pidada teie sirvimisetappe, mõista paremini meie külastajate ootusi, analüüsida suundumusi ja parandada oma teenust. Saate oma nõusolekut küpsiste kasutamiseks igal ajal oma brauseri seadetes muuta.

Kas teadsid?

Eelarve Excel hirmutab? Vaata, kuidas rahaasjadel mugavalt silm peal hoida!

09-05-2023

Elektrihindade tõus ja muude kulude suurenemine tekitab rahakotti tihti märkamatult suure augu ning konto tühjeneb justkui iseenesest. Seepärast on oluline omada enda tuludest-kuludest põhjalikku ülevaadet.

Rahaasjade ülevaadet kujutatakse enamasti graafiliselt, et oleks “puust ja punaselt” ees pilt kõikidest tuludest ja kuludest. Visuaalselt on lihtsam näha arvelduste trende, et kulutused märkamatult liiga suureks ei läheks. Kuid iga kuu kõikide oma erinevate arvete, püsikulude, sissetulekute ning igapäevaste kulutuste andmete sisestamine ei ole just igaühe lemmiktegevus.

Selleks, et igakuiselt ei peaks oma püsikulusid kokku arvutama, võtab Perfi sinu kuu tulud ja kulud kokku ning loob sellest graafilise ülevaate, millega saad mugavalt oma rahaasjadest tervikliku pildi. Eriti oluline on see just noorte jaoks, kellel iseseisva elu alustamisega kaasnevad ka esimesed finantskohustused, mis võivad silme eest kirjuks võtta. Visuaalse ülevaatega saad paremini planeerida oma rahaasju ning säästa aega “raamatupidamise” arvelt.

Jälgi ka varasemaid kulusid

Vahel on vaja pääseda ligi ka oma vanadele arvetele, näiteks kui on vaja võrrelda, palju täpselt küttearved võrreldes eelmise talvega tõusnud on. Perfi arhiveerib kõik sinu makstud arved, et saaksid jälgida oma kulutustest välja joonistuvaid mustreid ka pikema ajaperioodi jooksul. Nii tekib selge pilt, millistel kuudel on sul rohkem raha kulunud, millised kulud röövivad su raha kõige rohkem ning kuidas vastavalt sellele edaspidi tulusid-kulusid teadlikumalt planeerida.

Kui ülevaatest kujuneb välja, et talvekuudel läheb sul püsikuludele oluliselt rohkem raha, siis on mõistlik suvel-sügisel juba selle peale mõelda ja hakata raha kõrvale panema. Siis jääb esimeste külmade ilmadega ära halb üllatus, kui järsku on arved suuremad ning korraga tuleb välja käia pirakas summa. Sama kehtib ka reiside või suuremate ostude puhul. Kui sul on juba teada, et tulemas on pikk reis või plaanid teha mõne kalli asja jaoks suurema kulutuse, siis saad selleks eelnevalt säästa.Tulude-kulude tõusudest ja langustest joonistub lihtsalt välja, millisel ajal ning milliste kulutuste arvelt on sul võimalik rohkem raha kõrvale panna.

Hoia kõik rahaasjad ühes kohas

Selleks, et saaksid oma sissetulekutest ja kõikidest kulutustest korraliku ülevaate, on mõistlik tegeleda rahaasjadega ühel platvormil. Kui saad korraga ühes kohas tasuda kõik arved, näha nii oma püsikulusid kui ka igapäevaseid kulutusi, siis tekib lõpuks ka sissetulekute kõrval terviklik pilt vabadest ressurssidest.

Ole oma rahaasjade boss ja liitu Perfiga juba täna!